Termoprim plat

 • „Termoprim plat” – ir plānā kompozītbetona plāksne. Tās unikālais betona sastāvs, izmantojot jaunākos betonzinātnes sasniegumus pasaulē, ir izstrādāts tā, lai sevī apvienotu betona stiprību un ilgmūžību, un izmantojot citus ar labākajām īpašībam apveltītos, savā vidū, materiālus, piedotu tam elastību un sīkstumu.
 • Izmantojot šīs īpašības ražošanas process ļauj iegūt kompozītbetona plāksni sākot no 2 mm biezumā, ļoti lielā garumā un ar jebkuru ārējo izskatu, jebkuru reljefu, kā arī iespējamo liekto formu. Praktiskai pielietošanai ēku fasādēs rekomendējam plāksnes sākot no 6 mm biezumā.
 • „Termoprim plat” izstrādē par pamatu tika ņemti jaunākie zinātniskie sasniegumi pasaulē betona kvalitatīvo īpašību uzlabošanas un pielietošanas jomā. Tajā piedalījās Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultāte, tās laboratorija, RTU Valsts emeritētais zinātnieks, Dr.sc.ing.prof., Videvuds Ārijs Lapsa, SIA „Prima LC”, un ar savu pieredzi vadošo kompozītbetona ražošanas uzņēmumu darbinieki Latvijā.

Plānā kompozītbetona plāksne „Termoprim plat” - tehniskās īpašības pēc standarta LVS EN 12476 2013

Izmēri:
Biezums: sākot no 2 mm (praktiskajam pielietojumam būvniecībā - 4; 6; 8; 10; 12 mm)
Platums: līdz 1000 mm
Garums: virs 3000 mm
Tehniskie parametri:
Blīvums: 2100 kg/m3
Svars (sausā stāvoklī) 6 mm bieza plāksne: 13 kg/m2
Stiprība liecē: 17,3 MPa (N/mm2)
Ar ūdeni piesūcinātā stāvoklī mitrumuzsūce: 6%
Salizturība (25 cikli no -20 C līdz +20 C ar ūdeni piesūcinātā stāvoklī): bez izmaiņām
Elastības modulis: 18 GPa (18000 N/mm2)
Izliece pie maks. slodzes: 11,7 mm uz 5000 mm2

 

PRIEKŠROCĪBAS

 • Izmantojot „Termoprim plat” plāksnes celtniecībā gan iekšdarbos,gan ārdarbos iegūstam iespēju vienlaicīgi noklāt lielu laukumu apstrādājamās virsmas.
 • Izmantojot plāksnes ēku celtniecībā un renovācijā iegūstam izteikti izturīgu kompozītbetona apdari sākot ar 6 mm biezumu, kas pasargā virsmu no ārējo klimatisko apstākļu iedarbības uz ļoti ilgu laika posmu.
 • Procesā atkrīt visi mitrā apmetuma izmantošanas darbi.
 • Izmantojot plāksnes apdarei ir iespējams izvēlēties ēkas ārējos vizuālos risinājumus,ar dažādu reljefu izmantošanas iespējām - koks, ķieģelis, akmens, dolomīts, citas ģeometriskas figūras, vai tikai kaut kas cits vienreizējs.
 • Uzklājot reljefam vēl katram savu krāsojumu, jebkurai no ēkām ir iespējams piedot savu konkrēto unikalitāti.
 • Plānā kompozītbetona plāksnes virsma, neatkarīgi no tās struktūras ir viegli kopjama arī ar augstspiediena mazgāšanas iekārtām.
 • Izmantojot šo materiālu iegūstam ekonomiju izmaksās uz 1 cilvēka darba stundu uz 1m2 apstrādājamās virsmas un iepējām strādāt prakstiski neatkarīgi no ārējo laika apstākļu ietekmes gan karstos gan aukstos līdz -10C grādu temperatūras apstākļos.

 

MONTĀŽA1(1).JPG2.JPG

 1. Ja „Termoprim plat” pielietošana tiek veikta būvēs tieši pie nesošās sienas, fasāžu tehniskai un vizuālajai uzlabošanai, tad montāža notiek ar pielīmēšanas metodi un sienas dībeļu un dībeļskrūvju palīdzību.
 2. Montāžas gaitā plākšņu pielīmējamā puse tiek noklāta ar celtniecības līmi vai putām, kurām ir mazs izplešanās koeficients līniju veidā 1cm platumā ar atstarpēm starp līnijām 5cm horizontāli. Līme pilda gan pielimēšanas funkciju, gan daļēju termoizolācijas funkciju. Dībeļi un dībeļskrūves kalpo tikai plākšņu sākotnējai nostiprināšanai un perspektīvajai drošībai. Tiek rekomendēti 4x80 mm, vai 6x80 mm dībeļi.
 3. Plākšņu savienojuma vietas blīvē ar attiecīgā veida celtniecības mastikām. Ja ārējos darbos,tad tās, kuras paredzētas ārdarbiem, ja iekšējos darbos tad tās, kuras der iekšdarbiem.
 4. Dībeļskrūvju galvas, kuras ir ~ 6-7 mm lielas tiek iegremdētas plāksnē. Pēc montāžas tās tiek nosegtas ar piemērotas krāsas mastiku. Uz 1 tekošo metru tās ir ~ 3 gab.
 5. Ja „Termoprim plat” tiks izmantotas jau nosiltinātu ēku vizuālajai uzlabošanai, uz kuras jau atrodas gan siltinājums, gan apmetums, tad montāža tiek veikta tieši uz esošā apmetuma. Apmetums sākotnēji tiek atbrīvots no putekļiem vai atlūzām. Ar speciāli izstrādu stiprinājumu palīdzību, termoizolācijā ieskrūvējamu dībeļu, cinkotu pašurbjošu skrūvju un tādu pašu celtniecības līmi vai putām, plāksnes tiek montētas uz nesošās virsmas. Montāžas gaitā plākšņu pielīmējamā puse tiek noklāta ar celtniecības līmi vai putām, kurām ir mazs izplešanās koeficients līniju veidā 1cm platumā ar atstarpēm starp līnijām 5cm horizontāli. Līme pilda pielīmēšanas funkciju. Pie ārējā apmetuma tiek piestiprināti stiprinājumi. Termoizolācijā,caur esošo apmetumu ieskrūvējot termoizolācijai paredzētos dībeļus. Stiprinājumi un termoizolācijā ieskrūvējamie dībeļi kalpo plākšņu nostiprināšanai un fasādes perspektīvai drošībai. Pie stiprinājumiem ar cinkotajām pašurbjošajām skrūvēm tiek nofiksētas plāksnes. Cinkotās skrūves, kuru galvas ir ~ 6-7 mm lielas, tiek iegremdētas plākšņu virsmā un nosegtas ar piemērotas krāsas mastiku.
 6. Plākšņu savienojuma vietas blīvē ar attiecīgā veida celtniecības mastikām.

Ugunsdrošības klase kā betonam – A-s1-d0.

Plākšnu izmēri var būt līdz 3000 x 1000 mm. Biezumi atkarībā no ārējā raksta un var būt mainīgi.

Lejupielādēt montāžas instrukciju un detaļu rasējumus

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu